آداب و رسوم مردم کره جنوبی که قبل از سفر باید بدانید!

فرهنگ کره جنوبی قدمتی ۵۰۰۰ ساله دارد.اگر این فرهنگ را بشناسید و به آن احترام بگذارید ، از سفر خود در کره جنوبی لذت بیشتری خواهید برد.

این کشور در شرق آسیا و نیمه جنوبی شبه جزیره کره قرار گرفته و با دریای شرق و دریای زرد همجوار است.آداب و رسوم جایگاه بسیار مهمی در این کشور دارد پس چه بهتر که با فرهنگ و سنت های محلی این کشور بیشتر آشنا شوید. از مردم محافظه کار و خوش برخورد این کشور شاهد رفتارهایی خواهید بود که از نظر شما ممکن است بی احترامی تلقی شود اما در واقع بخشی از فرهنگ مردم کره به حساب می آید.

مثلا عادت ندارند از کسی که یک در باز را برای آن ها نگه داشته تشکر کنند یا اگر به کسی تنه زدند از او عذرخواهی نمی کنند.

کره کشور پرجمعیتی است و به واسطه تعداد کم دره ها و دشت هایی که درمیان کوه های سنگی قرار گرفته ، فضای ساخت و ساز کم بوده و در نتیجه جمعیت زیادی در فضای کوچکی زندگی می کنند.همین موضوع باعث شده برای سوار شدن به اتوبوس ، آسانسور و … همدیگر را هول داده و فشار دهند.پس چنانچه این اتفاق برای شما هم افتاد به خود زحمت عذرخواهی ندهید.

کره ای ها به لباس و پوشش خود خیلی اهمیت می دهند به طوری که حتی دخترهای روستایی نیز به شدت اهل مد و موضوعات مربوط به آن هستند. پس حتما به این مسئله توجه کنید که متناسب با جمعی که در آن هستید لباس بپوشید تا مورد بی لطفی قرار نگیرید. کت و شلوار تیره ،پیراهن سفید و کراوات ،لباس رسمی مردان و کت و شلوار ، پیراهن یا بلوز و دامن برای زنان موجه است و پوشیدن لباس بدون آستین یا لباس تنگ پسندیده نیست.